trio….from Indonesia

Bromo. volcano from the sides

Nahoře, cestou na sopku začalo pršet a udělala se zima a to ačkoliv jsme téměř na rovníku. V malé bambusové chýši, určené spíš pro místní než pro turisty nás pán obsloužil výbornou pálivou polívkou. Ještě než jsme se vypravili na deštivou cestu zpátky tak jsem si dala nášup. 🙂

dream dream team

Už v Jakartě jsme se seznámili s Ruutem, dvacetiletým Holanďanem. Nejdřív toho moc nenamluvil, ale po chvíli jsme se otrkali a společně jsme Philovi předzpívávali Kelly Family Captain Jacka. DO anglie evidentně tyto hity našeho mládí nedorazily. Potom jsme společně vytlačili motorku, protože postarší manželé, co na ní jeli se zahrabali a neměli sílu na to stroj do prudkého kopce tlačit.

Borabadur

Kláštěr Borabadur je známý po celém světě. Z Yogjakarty se tam prý dá jet i hromadnou dopravou, ale většina turistů si kupuje předražené výlety klimatizovanými busy. TO se nám nechtělo, tak jsme si pronajali za pár kaček skútr a jali se klášter (který prý byl několik staletí ztracen v džungli) hledat. Ačkoliv je to nejvýznamnější památka v okolí a cesta k němu má trvat 45 minut, nám to zabralo 3 hodiny. Pravda, celkem 4x jsme se otáčeli, obědvali, a absolvovali silniční kontrolu…

Při vstupu do kláštera se musíte obmotat tradiční látkou. Buhužel mi nikdo nebyl schopný vysvětlil proč (paní na recepci se culila, že je to prý proto, že uctíváme tradici, ale PROČ to už nevěděla). Zato nám nabídla vodu zdarma.

Nakonec to bylo trochu zklamání. Klášter je plný turistů – převládali asijští puberťáci, co křičeli běhali po schodech a tak nějak mi kazili dojem posvátna.

I tak to ale stálo za to!
P.S. Odbočka ke klášteru z hlavní silnice opravdu není značená

Advertisements

3 thoughts on “trio….from Indonesia

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Create a free website or blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: