Takže o surfování…..

WARNING: ANOTHER PAGE FROM MY DIARY…IN CZECH ON TOP OF THAT 🙂 tento článek je psaný česky

photo by Pierre

Tak reklamy nelhaly. Prichazi sexy instruktor co nás bude učit. A nepřestává mi bejt sympatickej ani když se ofrní nad mým dotazem, či tam v tom moři (jsem opravena, že je to OCEÁN) budou žraloci – prej nebudou. Je mi sympatickej i potom, co mi zakázal se ptát úplně….jsem totiž ještě potřebovala vědět, co mam dělat když ho přeci jen uvidim (toho žraloka v tom OCEÁNU) – prej neuvidim. Hm dík. Jestli mi sežere žralok, tak je to na tebe,já jsem se ptala!
Instruktor totiž asi nepochopil, že na Berounce žádné takovéto krvelačné nebezpečné tvory nemáme a že je nemají dokonce ani v Chorvatsku a to je moře, takže pche, jen se moc neofrňuj ty opálenče! A potom, co mi tu málem sežralo stádo pijavic (přečtěte si zde:…) jsem vážně opatrná.
Ale jak řikam. Instruktor pořád dobrý. Dokonce mě pak pochválil (a obdařil zářivým úsměvem jak z plakátu u zubaře), jak mi ten nácvik na suchu krásně jde (to jsem se fakt na ty žraloky nemusela ptát, jestli se tu budem pleskat po pláži!!!). Abych to vysvětlila – první část lekce spočívá v tom, že se učíte postavit na surf nanečisto – prostě děláte JAKO že pádlujete a pak na něj vyskočíte a děláte JAKO že surfujete.
No jasně, že mi to krásně jde – děláme totiž následující sestavu: leh na břiše, imitace pádlování, kobra, střecha a jakoby skok do stoje. Na to, aby mi tyhle základní pozice nešly, jsem za jógu utratila už opravdu moc peněz.

...

A jde do tuhého…respektive do tekutého….
No…a pak jdeme do vody. My, středoevropané, z toho máme zase Vánoce, to se jen tak neomrzí se koupat v březnu v móři.
Instruktor každému z nás pomáhá se jakoby do vybraný vlny rozjet…a pak křičí, nahoru, střecha…a my máme vyskočit a teď ne JAKO ale SURFOVAT…doopravdy. V praxi naše skupina vypadá následovně: Dva nebozí přitloustlí Číňani se chudáci pokaždý srazí ještě na vlně a to ještě ani nezačnou dělat sestavu po cviku PÁDLOVÁNÍ. Holčina z Brazílie efektně sedí na prkně a usmívá se a sluní se a týpek z Německa děsně dře. Má už v Sydney prý jen dva dny a musí se to naučit.

Z vln zrozená…

…no a pak ja. Vždycky když přišel instruktor ke mně, tak se přes nás přelila vlna. Jenže místo abych se z ní vynořila jako božská Afrodité, se vynořím a mám sopla u nosu, na hlavě chaluhu a nebo kombinaci obojího. Nevadí. Afrodité s nudlí je stále Afrodité. A třeba si toho nevšiml, i když ta chaluha byla dost…výrazná, řekněme.
Tak se teda pak krkolomně nastavim na to prkno, když mam štěstí, tak ani nepřepadnu. Kurnik, kdo to konstruoval tak vratký! A instruktor, co se pořád ještě docela tváří, že jsem mu sympatická – koneckonců za to je placenej, že jo – mě pohladí po noze…no možná omylem….uaaaa já jsem si nohy holila před třema dněma, že já blb jsem si nevzala celotělovej neoprén! (rozhodnutí ohledně délky neoprenu ostatně ten den lituju ještě jednou a to potom, co se z neoprénu do půl lýtek vysvleču a zjistim, že nezakryté části těla se mi brutálně spalily…a že se toho pruhu jen tak nezbavim).

...

Technické okénko: Prosimvás jak se mam vyčurat v neoprenu? To to přece nepustim jen tak, ne? ….Jo?

Jo a když jsme u neoprenu, ten den taky trnu, jestli mi nepraskne na prdeli, je to tam nějaké celé takové natěsno. Jenomže když mi ho instruktor podával, že si ho mam vzít, polichotilo mi, že mě vidí na takovéto rozměry a nechtěla jsem si ponižujícně říct o větší. No…možná jsem pro klid duše mohla. Ale tak třeba se jim to už někdy stalo, takže to nebude alespoň takovej šok, utěšuju se a dál se odvážně nořim do vln.

Lekce dopadla úspěšně. Nekousl mě žralok, teda ani vlastně toho dne nepřijel. To považuju za pozitivní výstup lekce. Také jsem se občas váhavě a za velkého jekotu postavila…abych radostí rozhodila ruce a zřítila se s plácnutím zpět do moře. Pokud se mi nepovedlo přestat ječet ale pouze změnit frekvenci z jupíístojím na pomocpadám, tak jsem se i pořádně nažunkla slané vody…no a o tom vynořování jsme se už bavili…..
Ale nevadí, já se jen tak nevzdám! Jen prosím nikdo nevolejte Greenpeace. Nejsem velryba v nouzi, rozšiřuju si právě své sportovní obzory!

...
Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Blog at WordPress.com.

Up ↑

%d bloggers like this: